Společnost OnePlus představila na začátku letošního roku vlajkový telefon OnePlus 10 Pro. Tento model se pak v březnu/marci dostal i na globální trhy, ale fanoušci stále čekali a čekají i na standardní verzi. O ní se příliš nemluvilo, ale místo toho tipaři poměrně dost spekulovali o dalším vlajkovém stroji, OnePlus 10 Ultra. O něm tvrdili, že dostane procesor Snapdragon 8+ Gen1 a vylepšený hlavní fotoaparát. Dokonce se zmiňovali, že je tento Ultra model už v testovací fázi. Ovšem kromě toho se na síti objevila i informace, že OnePlus připravuje další vlajkový telefon s interním označením Ovaltine. Tipaři se domnívali, že by mohlo jít o standardní verzi OnePlus 10. Nyní naopak tvrdí, že jde o model OnePlus 10T.

Co zatím víme o telefonu OnePlus 10T

Už v dubnu/apríli sdílel tipař OnLeaks specifikace údajného telefonu OnePlus 10, teď ale připouští, že se zmýlil a tyto specifikace patří modelu OnePlus 10T. Reagoval tak na tipaře Maxe Jambora a Abhisheka Yadava, kteří nyní na Twitteru avizují, je tento model v přípravách a pohání jej procesor Snapdragon 8+ Gen1. Tipaři se ale shodují na tom, že tento telefon bude do konce tohoto roku už jedinou vlajkovou lodí, kterou OnePlus pošle na trh. Otázka tedy zní, co se stalo s modelem OnePlus 10 Ultra a zda vůbec existoval.

Každopádně se situace zdá být pořádně zamotaná, protože se na síti dají dohledat i informace, že OnePlus skutečně chystá telefon s označením Ovaltine, ale s čipsetem Snapdragon 8 Gen1 a jde o model OnePlus 10, který prý výrobce představí před koncem letošního roku. Ovšem OnePlus nic z toho zatím nepotvrdil.

Ať už to dopadne jakkoli, pojďme se podívat, jaké specifikace podle tipařů telefon OnePlus 10T dostane. Telefon může mít 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 120 Hz a technologií LTPO 2.0. Pohání jej již zmíněný procesor Snapdragon 8+ Gen1 a v rámci pamětí zde prý najdeme 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Přední kamera prý má 32 MPix a hlavní fotoaparát je trojitý. Jsou tu primární 50 MPix senzor, 16 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Baterie má údajně kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 150 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Oxygen OS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.