Také společnost Xiaomi se loni přidala do zástupu výrobců, kteří díky zvýšenému zájmu o tablety připravili na trh svá zařízení. V případě Xiaomi to bylo po dlouhých třech letech, kdy vydala svůj poslední tablet. A čekání se vyplatilo, protože na svět loni přišly na čínský trh rovnou dva modely, Xiaomi Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro. Zhruba za měsíc se první model podíval i na globální trh, kde z jeho názvu výrobce vypustil zkratku Mi. Tablety měly na trhu slušný úspěch, takže i letos tablet od Xiaomi uvidíme. Jeho název je jednoduchý, Xiaomi Pad 6.

Podle čerstvé zprávy na stránkách Xiaomiui je tablet Xiaomi Pad 6 už v přípravách. Postupně už získává certifikace potřebné pro uvedení na trh. Je určitě zajímavé, že už má i certifikaci EAEU (Eurasijská ekonomická unie). To znamená, že se kromě čínského trhu podívá i na trhy globální. Touto certifikací tablet prošel s kódovým označením 22081283G, kdy písmeno G znamená, že jde o globální verzi a první čtyři čísla naznačují, že na jeho uvedení dojde v srpnu/auguste.

Co zatím o tabletu Xiaomi Pad 6 víme

Tipaři odhadují, že Xiaomi letos představí celkem čtyři tablety. Dva vyjdou pod značkou Xiaomi a dva pod značkou Redmi. Dále odhadují, že na trh půjdou tablety Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro, tedy stejně jako loni. Xiaomi prý u svých tabletů použije procesory z dílen MediaTek, ale v tomto případě jde opravdu jen o spekulaci, takže ji berme s rezervou.

Další podrobnosti o specifikacích zatím neznáme, ale je pravděpodobné, že opět půjde o cenově dostupná zařízení, která se výborně hodí pro studium, práci a hraní her. Je také možné, že tablety řady Xiaomi Pad 6 poběží stejně jako loňské modely na nadstavbě MIUI, která je speciálně upravená pro tablety. A opět se snad dočkáme i podpory pro stylus a klávesnici, kterou lze použít také jako ochranné pouzdro. Zkrátka a dobře informací je v této chvíli málo, ale počítáme s tím, že tipaři i Xiaomi už brzy začnou zveřejňovat další podrobnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.