Po představení vlajkových telefonů Galaxy S22 se společnost Samsung zaměřila na levnější telefony ze sérií Galaxy M a Galaxy A. Jde o populární telefony střední třídy, které jak svými specifikacemi, tak hlavně cenou vždy zaujmou početnou skupinu fanoušků. Mezi prvními telefony z těchto řad byly v březnu/marci představeny modely Galaxy A53 a Galaxy A33. Po nich přišel na trh model Galaxy A23 4G a následně i telefon Galaxy M33 s velkou baterií. Kromě modelu A23 všechny zmíněné stroje podporují 5G sítě a Samsung až doposud nezmínil, zda a kdy uvede telefon Samsung Galaxy A23 5G.

Nyní to ale podle informací nizozemského serveru GalaxyClub vypadá, že práce na modelu Samsung Galaxy A23 5G už jsou v plném proudu a jeho uvedení se prý blíží. A je určitě zajímavé, že telefon svou premiéru odehraje na evropském trhu. Na stránkách se sice o parametrech chystaného stroje nedočteme, ale jedno je jisté. Telefon dostane procesor, který podporuje 5G sítě. Připomeňme, že původní model Galaxy A23 pohání čipset Snapdragon 680, který patrně také snížil cenu již uvedeného telefonu.

Odhadované specifikace telefonu Samsung Galaxy A23 5G

Je také pravděpodobné, že Samsung Galaxy A23 5G dostane některé ze specifikací, které má i jeho starší bratr bez podpory 5G sítí. Může to být například baterie se slušnou kapacitou 5000 mAh a podporou 25 W nabíjení a nebo i 50 MPix senzor hlavního fotoaparátu. Tipaři také očekávají, že beze změny zůstane i displej. Takže se prý opět dočkáme 6,6 palcové LCD obrazovky s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Je dost možné, že i design telefonu zůstane stejný s širšími rámečky kolem displeje, širokou bradou a malým kapkovitým výřezem na obrazovkou. Modul fotoaparátu je obdélníkový a poměrně dost vystupuje na úroveň zadního panelu. Jsou tu čtyři senzory a LED blesk. Každopádně jde jen o odhadované parametry, které společnost Samsung nepotvrdila. A vlastně musíme počkat také na potvrzení evropského termínu představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.