Tempo novinek posledních dní jednoznačně udává čínské OPPO a ani dnes tomu nebude jinak. Aktuální novinka se týká evropské dostupnosti chytrých hodinek OPPO Watch Free. Ty se poprvé představily světu loni v září na čínském trhu a o něco později na tom indickém. A teď nastal čas, aby se už velmi brzy dostaly do spárů evropským zákazníkům. Jedná se o zajímavé chytré hodinky se slušnou výbavou, které dokonce ani nebudou nijak extra drahé. Což je příjemný rozdíl oproti včera představeným telefonům řady Find X5…

OPPO Watch Free nabízí obdélníkový 1.64-palcový AMOLED displej s rozlišením 456 x 280 pixelů a kalibrací barev DCI-P3. Tělo hodinek tentokrát není kovové, ale tvůrci raději sáhli po kombinaci polykarbonátu a nylonových vláken. Řemínek je pak silikonový a samozřejmě pohodlný i na noční nošení. Hodinky umí sledovat až 100 rozličných sportovních aktivit a mají také i senzory pro detekci srdečního tepu, SpO2, spánku a chrápání, případně spoustu dalších. Jejich 230 mAh kapacita baterie by pak měla vydržet zhruba 14 dnů aktivního používání a pouhých 5 minut v nabíječce by mělo dobít šťávu na celý den. Kompatibilní jsou pak jak s Androidem, tak i iOS.

Na pulty evropských obchodů by se chytré hodinky OPPO Watch Free měly dostat už 24. března a v nabídce budou v černé nebo krémově béžové barvě. Oficiální cena pak byla nastavena na 99 euro, což na OPPO opravdu není nijak hrozné. Na druhou stranu se nejedná o skutečně prémiový model, ale v zásadě jen o univerzální midrange hodinky. Svoji práci ale dělají dobře a určitě se tak budou zamlouvat nejen fanouškům této čínské značky.