Letošní řada Galaxy S22 od Samsungu má korejského giganta opět trochu pozdvihnout zpět mezi absolutní špičku a napravit prodeje minulé generace. Ty byly lehce za očekáváním a první čísla předobjednávek pro Galaxy S22 zatím vypadají nadějně. Vlajkovým modelem celé řady je pak samozřejmě Galaxy S22 Ultra, který letos úspěšně zastupuje i zrušený model Note . Jednoznačně jde o nejpokročilejší letošní telefon značky, i když ne všechno je jen růžové. V nedávném testu fotoaparátů v DxOMarku možná trochu zklamal a drobných výtek se čerstvě dočkal i jeho OLED displej.

Alespoň o tom hovoří zprávy korejských novinářů listu The Elec. Podle nich Samsung u Galaxy S22 Ultra využívá zcela identické OLED materiály, které jsme měli možnost vidět už o loňského Galaxy S21 Ultra. Jedná se o set nazývaný M11 a navzdory identickým materiálům má displej novinky přece jen vyšší maximální hodnotu jasu 1750 nitů. Každopádně jde o přerušení tradice, protože už od dob Galaxy S10 Samsung u nejvyššího modelu vždy představil novou generaci OLED materiálů. Set s označením M je navíc vyhrazen pouze pro vlastní nejvyšší řadu telefonů a jablečné iPhony.

Využití starších materiálů je určitě hnané snahou o osekání nákladů. I když svoji roli může hrát celkově neutěšená situace se všemi součástkami na trhu. Na druhou stranu si polepšil alespoň Galaxy S22+, který také dostal OLED set M11. To základní Galaxy S22 se musí spokojit s M10, podobně jako minulá generace. Zbrusu nový OLED set M12 se tak má poprvé předvést až s příští generací ohebných telefonů Samsungu. Případně s modely iPhone 14. Divize Samsung Display také oznámila, že bude prodávat starší OLED panely setu E pro levnější telefony menších čínských značek.