Telefony řady Xiaomi 12 představené na čínském trhu na konci loňského roku jsou opět v zájmu tipařů. Souvisí to především s jejich přípravou na globální uvedení, které prý může proběhnout ještě v tomto měsíci. Ale vzhledem k tomu, že do konce února/februára zbývá necelý týden a Xiaomi zatím nepotvrdilo termín představovačky, je vše nejisté. O to víc, když čekáme i na představení nejvyššího modelu z celé série, Xiaomi 12 Ultra.

Nabízí se proto několik otázek. Uvede Xiaomi řadu 12 na globálních trzích ještě před představením modelu Xiaomi 12 Ultra? Nebo uvede všechny telefony zároveň až v březnu/marci? A dokonce se spekuluje i o tom, že model Ultra Xiaomi představí až ve druhé polovině letošního roku. Spekulací kolem tohoto telefonu je zkrátka hodně, ale je jisté, že práce na modelu Ultra intenzivně probíhají. Nedávno se totiž objevil v databázi IMEI. Zde figuruje s modelovým označením 2206122SC a údajně má i interní označení Xiaomi L2S. Připomeňme, že model Xiaomi 12 Pro vydaný v prosinci/decembri má interní označení Xiaomi L2.

A jaké parametry můžeme u telefonu Xiaomi 12 Ultra očekávat? Jednoznačně půjde o prémiový stroj, takže odhady o použití zatím nepředstaveného procesoru Snapdragon 8 Gen1 Plus jsou jistě na místě. Co se dalších specifikací týče, nebudou se prý výrazně lišit od těch, které má verze 12 Pro. Tipaři vycházejí z historie, kdy i modely Mi 10 Pro a Mi 10 Ultra si byly velmi podobné a totéž platí i pro Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. A to ať už se jednalo o parametry displejů a foto výbavy. V případě modelu Xiaomi 12 Ultra prý ale můžeme najít stejný displej, který dostane i telefon Mix 5 Pro. Ale stále jde jen o odhady tipařů a spekulace, takže počkejme s čím nakonec Xiaomi přijde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.