Přesně za šest dnů se otevřou brány veletrhu MWC 2022 ve španělské Barceloně. Jako každým rokem se zde sejdou výrobci chytrých telefonů a dalších mobilních technologií, aby představili nebo alespoň upozornili na své novinky v tomto segmentu. Na veletrh se chystá i značka Realme. Primárně v Barceloně představí telefony řady GT 2 pro globální trhy. Ovšem dojde i na uvedení dalších zajímavých produktů. Mezi nimi bude i nová technologie nabíjení.

Podle tiskové zprávy, kterou značka Realme zaslala médiím a zveřejnila na Weibo jde o “světově první nejrychlejší technologii nabíjení chytrých telefonů”. K jejímu představení na MWC dojde 28. února/februára a prý se máme na co těšit. Těšit se jistě můžeme, ale zatím pořádně nevíme na co. Realme totiž o této ultra rychlé nabíjecí technologii víc neprozradilo. Nicméně naznačuje, že nová technologie je rychlejší než její starší rychlé nabíjení s výkonem 125 W.

Vzhledem k tomu, že Xiaomi už delší dobu pracuje na nabíjení s výkonem 200 W, ale na jeho komerční využití ještě nedošlo, může Realme chystat nabíjení právě s takovým výkonem. Je ale spíš pravděpodobné, že nové nabíjení bude poněkud pomalejší. Tipaři totiž odhadují, že výkon se bude pohybovat kolem 150 W a prý jde o upravenou verzi rychlého 160 W nabíjení společnosti Oppo. Pokud se tedy tipaři nemýlí, slogan “nejrychlejší nabíjení na světě” až tak úplně nesedí. Možná Realme technologii upravilo tak, aby byla efektivnější a rychlejší i při nižším příkonu. Za pár dnů už budeme mít jasno.