Řada telefonů Redmi Note 11 se na globálním trhu představila na konci ledna a jako vždy jde o parádní kousky za skvělé ceny. K dispozici jsou hned čtyři rozdílné modely, ale pouze jeden z nich, Note 11 Pro 5G podporuje moderní 5G sítě. Což samozřejmě výrazně ovlivňuje prodeje, alespoň podle informací o prvních číslech. Xiaomi tak podle všeho plánují velmi brzy tuto řadu posílit o další 5G model, kterým by se podle listingu IMEI mělo stát Redmi Note 11S 5G. Fandové se zlobit určitě nebudou…

Tento nový telefon byl spatřen bystrozrakými experty z Xiaomiui v databázi IMEI pod modelových označením „K16B“ a kódovým názvem „opal“. Modelové číslo je velmi podobné POCO M4 Pro 5G a čínskému Redmi Note 11 5G, takže se přímo nabízí jistá spojitost. Globální varianta Note 11S 5G tak možná bude disponovat velmi podobnou výbavou a parametry. Přítomnost telefonu v této databázi také napovídá pokročilému stádiu příprav. Na oficiální představení a vydání tak asi nebudeme muset čekat nijak dlouho. Zejména pokud firma opravdu cítí slabší prodeje 4G variant.

Dosavadní jediný 5G zástupce řady Redmi Note 11 má k dobru čipset Snapdragon 695, ale novinka se asi obrátí ke konkurenci. Ostatně zmíněné POCO M4 Pro 5G a čínské Redmi Note 11 5G dostaly do vínku čipset Mediatek Dimensity 810. Jde tak o nejlogičtější volbu, ať už cenou, nebo výkonem. O zbytku specifikací samozřejmě zatím netušíme zhola nic. Design ale bude určitě vycházet z existujících modelů. Ale jednotlivé detaily se asi dozvíme až těsně před představením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.