Aktuální generace high-end čipsetů už je papírově kompletní, ale na posledního zástupce v reálu stále ještě čekáme. Tedy posledního… Mediatek Dimensity 9000 byl vůbec prvním představeným z nové generace čipsetů a to dokonce ještě loni. Šlo ale jen o teoretické představení, protože čipy nebyly reálně k dispozici dlouhé měsíce. To by se ale velmi záhy mělo konečně spravit, protože Mediatek konečně oficiálně potvrdil první model telefonu s tímto kouskem. Přesně podle předpokladů tak křemíkový zázrak dorazí s představením OPPO Find X5, tedy konkrétně 24. února.

Informace pochází přímo z oficiálního Weibo účtu Mediateku, takže se neponechává žádný prostor interpretaci. Je tak jasné, že 24. února v 19:00 čínského času konečně dorazí Dimensity 9000 na trh. A fandové jsou na tento kousek velmi zvědavi, protože konkurenční prostředí přímo nabízí možnost k velkému úspěchu. Snapdragon 8 Gen 1 totiž trpí na přehřívání a Exynos 2200 od Samsungu zatím zklamal snad ve všech ohledech. A první dostupné (i když jen předběžné) testy a benchmarky naznačují, že by Mediatek mohl konečně po dlouhých letech mít konkurenceschopný high-end čipset.

Navíc by se podle všeho mělo jednat o levnější alternativu k řešení od Qualcommu, i když cenový rozdíl asi nebude nijak drastický. Každopádně mají i velké značky v novinku od Mediateku důvěru, protože je na pořadu dne chystaný celý zástup telefonů jím vybavený. Zvědavi budeme hlavně právě na provozní vlastnosti a teploty, protože tam se tvůrci už dopředu kasali výbornými specifikacemi. Tak snad budou mít výjimečně pravdu. Trh by si zasloužil větší diverzitu a konkurenční prostředí.