Čínský gigant OPPO už má pro nás nachystanou velkou představovací akci, která proběhne 24. února. Tedy pár dnů před startem veletrhu MWC 2022 a firma tak bude mít malý náskok před konkurencí. Plánuje totiž představit svoji vlajkovou řadu telefonů Find X5, které budou nejen debutem čipsetu Mediatek Dimensity 9000. Kromě něj ale hodlají ukázat světu i celou řadu svých dalších produktů. Předběžně se hovořilo o tabletu, chytrých hodinkách a také o jednom modelu bezdrátových sluchátek. A ten už máme dnes oficiálně i potvrzen na sociální síti Weibo jako OPPO Enco X2.

Informace přinesl prostřednictvím svého Weibo účtu viceprezident firmy Pete Lau, aneb bývalý šéf OnePlus. OPPO Enco X2 budou opět bezdrátovými TWS sluchátky, kterou naváží na velmi solidní úspěch první generace. Ta se představila v říjnu 2020 a je tak nejvyšší čas na inovaci. A mělo by se jednat o vlajkový model se vším všudy, protože první informace o specifikacích a parametrech vypadají velmi nadějně. Ostatně sám Pete Lau prohlásil, že po vyzkoušení Enco X2 se zbavil všech svých dosavadních bezdrátových sluchátek.

OPPO Enco X2 jsou vyvíjeny ve spolupráci s dánskými experty firmy Dynaudio, takže se určitě máme na co těšit. Sluchátka by měla využívat druhou generaci specializovaných koaxiálních driverů a také super kvalitního kodeku LHDC 4.0. K dispozici bude i ultra-wideband technologie rušení okolních ruchů. Uvidíme jak vysoko tvůrci nastaví cenu, protože analytici jsou poměrně optimističtí. Minulá generace odstartovala prodeje s cenovkou zhruba 158 dolarů a prý se uvažuje o podobné cenové hladině. To by znamenalo poměrně solidní dostupnost vzhledem ke kvalitě a výbavě sluchátek.