Venku nám udeřily mrazy, takže doufám, že nedělní den tráví naši čtenáři raději hezky doma v teple. Po dobrém obědě se pak určitě najde i chvíle času na chvíli surfování po internetu. A samozřejmě ke správné neděli už léta páně patří naše pravidelná rubrika Vychytávky z Číny. Dnes jsme se zaměřili na téma spojené se zimou, protože péče o boty je právě v tomto období nejaktivnější. Trojice zajímavých gadgetů z ekosystému Xiaomi vám právě s péčí o boty pomůže. Navíc jako obvykle za velmi zajímavé ceny z Aliexpressu.

Sušák na boty

Právě v zimě často přicházíme domů s promočenou obuví a sušení pod topením tak není zrovna výjimkou. S chytrým sušákem bot od Xiaomi to ale můžete dělat mnohem jednodušeji a hlavně efektivněji. Na dvě ramena sušáku jednoduše nasunete boty a navolíte ten správný režim. Ideálně asi vše necháte přes noc, ale k dispozici je i rychlé 15-minutové vyhřívání, třeba před cestou do práce. Sušení je formou cirkulace horkého vzduchu o konstantní teplotě 60°C s automatickým vypnutím a všemi ochranami. Navíc dostanete ještě UV a ozónovou sterilizaci vnitřku po eliminaci zápachu. A tento ideální gadget do předsíně momentálně pořídíte jen za 33.49 dolarů.

Lék na smradlavé boty

Nejen v zimě se mnoho z nás také potýká s nadměrným pocením nohou a následně pak s nepříjemných zápachem bot. Řešením může být i velmi šikovná deodorant koule od Xiaomi. Jednoduše ji lehce odšroubujete, vložíte do boty a ona se postará o udržení vnitřku bot na úrovni po pachové stránce. Výtažek ze zeleného čaje navíc brání vzniku plísní. Jedna koule vydrží až na 45 dnů používání, takže si vystačíte opravdu na dlouho. V balení jich je totiž hned šest a vše přijde jen na parádních 8.74 dolarů.

Sonický kartáček na boty

I ohledně čištění obuvi má pro nás Xiaomi něco speciálního. Elektrický sonický kartáček PULIN tentokrát není na náš chrup, ale na odstranění špíny z obuvi. Štětinky má po obou stranách a tak vyčistíte i opravdu zašlé skvrny třeba na teniskách. K dispozici jsou hned tři čistící režimy pro ideální použití. Nabijete ho pak jednoduše skrze USB port a baterie by měla vydržet až 32 dnů. Potěší i kompletní voděodolnost kartáčku. Tento šikovný kousek může být váš jen za 29.61 dolarů.