Únor nám pomalu začíná vypadat opravdu nabitě, protože se s novinkami v high-end kategorii telefonů asi roztrhne pytel. Některé nové řady už máme potvrzené i oficiálně, u některých se spoléháme jen na spekulace, ale celkově půjde o velmi produktivní měsíc. Dočkáme se třeba stálic jako Redmi K50, Samsung Galaxy S22 nebo OPPO Find X5. Případně baterie nových herních telefonů, ať už půjde o Nubia Red Magic 7, Black Shark 5 nebo Lenovo Legion Y90. Zapadnout by ale určitě nemělo ani stylové Vivo NEX 5. A dnes se objevil i údajný první živý snímek tohoto telefonu.

S veřejností jej sdílel známý čínský expert Digital Chat Station, i když na sociálních sítích nevydržel dlouho. Důvod poměrně rychlého smazání netušíme a je nutné tak k obrázku přistupovat se špetkou nedůvěry. Ale klidně mohlo jít o žádost firmy nebo něco podobného. Každopádně údajný první live snímek Vivo NEX 5 nám poprvé odhaluje zadní stranu tohoto modelu. Na ní pak máme možnost vidět poměrně masivní blok modulu zadního fotoaparátu se třemi senzory. Jeden z nich je opravdu velký a podle všeho by telefoto čočka měla umět 5x zoom a vše dostat optiku Zeiss. Slibné.

Vivo NEX ale samozřejmě nemá pokulhávat ani v ostatní výbavě. Telefon by měl dostat protáhlý zakřivený OLED panel s vysokou obnovovací frekvencí a údajně 7-palcovou úhlopříčkou. Půjde o high-end model, takže samozřejmě dostane do vínku i Snapdragon 8 Gen 1, doplněný až o 12 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti. Spekuluje se také o 120W nabíjení baterie. Přesné specifikace fotoaparátu se ven ještě nedostaly, ale určitě budou také na úrovni. Jen ta cena asi nebude zrovna lidová…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.