Řada Redmi Note 11 nám debutovala v Číně už před pár měsíci, ale globální trhy na její představení stále ještě čekají. Ale podle veškerých dostupných informací budou jednotlivé modely ve světě velmi odlišné od těch čínských. Třeba takové chystané Redmi Note 11 4G v čínské odrůdě vůbec neexistuje, ale tento telefon by se měl brzy představit v Indii. A údajně bude dostupný i na ostatních světových trzích, takže by se vše mělo teoreticky týkat i nás. Pár dnů před jeho oficiálním představením jsme se také dočkali kompletního soupisu specifikací, takže už přesně víme, co od něj čekat.

Informace pochází od obvykle velmi dobře informovaného tipstera Yogeshe Brara, takže nejsou s důvěryhodností na štíru. Telefon by údajně měl sázet na čipset Mediatek Helio G96, tedy rozhodně spíše low-end variantu. Přece jenom je Helio G96 v zásadě jen oprášené G95 s podporou vyšších obnovovacích frekenecí a lepších fotoaparátů. Navíc založené na výběhové 12 nm litografii. I tak jde ale stále o poměrně solidní procesor pro nenáročné a doplnit by ho měla grafika Mali-G57, 6 GB / 8 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB vnitřní paměti.

Dále by Redmi Note 11 4G mělo mít 6.6-palcový AMOLED FullHD+ panel se 120 Hz, což je výborná zpráva pro nižší třídu. Zadní fotoaparát má mít 108 Mpx hlavní senzor, doplněný o 8 Mpx a nějaké ty další 2 Mpx. Případně ještě 16 Mpx selfie kamerku v “průstřelu” displeje. Stejně tak impozantní je vzhledem k zařazení telefonu i 5000 mAh baterie s podporou 67W nabíjení. Systémem má být Android 11 s MIUI 13 ale update na Android 12 by neměl být daleko. S rozumnou cenou může jít o prodejní hit.