Minulý rok jsme se dočkali vydání Redmi K30S jako přeznačené verze Xiaomi Mi 10T pro potřeby čínského trhu. Letos už globální zákazníci dostali v září nášup Xiaomi 11T a 11T Pro, takže se začaly množit spekulace o brzkém příchodu Redmi K40S. Tedy ne že by zrovna početná řada K40 potřebovala další telefony do sbírky… Každopádně se tyto spekulace podle všeho nepotvrdí, protože celý projekt Redmi K40S byl pravděpodobně zrušen. Alespoň to tvrdí podle serveru MyDrivers vysoký ředitel Redmi a firma se podle něj už plně soustředí na vydání modelů řady Redmi K50.

Potvrzuje to také důvěryhodný „leakster“ Digital Chat Station, který s tímto tvrzení souhlasí. Podle jeho slov nejsou k nalezení žádné telefony podobné Redmi K40S v čínských certifikacích, takže nic nenaznačuje jeho vydání. A navíc by tento telefon plánovaný se Snapdragonem 870 neměl moc co nabídnout v porovnání s dalšími chystanými kousky od Xiaomi. Mateřská firma totiž plánuje poslat na trh hned několik podobných modelů se Snapdragonem 870. I když zatím není zcela jasno, pod jakými názvy a kdy se tyto telefony na trhu objeví.

Dvojblok Xiaomi / Redmi se tak opravdu už asi plně soustředí na dvě další hlavní generace telefonů. Už někdy na konci prosince by mělo spatřit světlo světa Xiaomi 12 s novým high-end Snapdragonem 898. A sestava modelů řady Redmi K50 by pak teoreticky mohla navázat někdy na začátku února. Ideálně někdy kolem oslav Čínského Nového Roku. Takže už pomalu můžeme rodinu Redmi K40 vypustit ze zřetele a začít přemýšlet právě nad nadcházejícími kousky. Budou totiž všechny bezesporu velmi zajímavé.