Značka Realme má za sebou opravdu raketovou kariéru a zvládli to v extrémně krátkém časovém úspěchu. Oficiálně jsou stále vedeni jako pod-značka giganta OPPO, ale do jisté míry mají opravdu velkou autonomii. Prozatím se ale nesnažili mateřské firmě konkurovat v kategorii opravdu high-end telefonů. S modely jako Realme GT 5G se sice přiblížili, ale vždy šlo spíš o telefony útočící hlavně poměrem cena/výkon. To se ale s největší pravděpodobností velmi brzy změní, protože na příští rok má firma výrazně vyšší ambice.

Alespoň to dnes na China Mobile Global Partner Conference prohlásil jeden z vysokých představitelů Realme, pan Xu Qi. Firma údajně plánuje na příští rok prorazit právě i v kategorii těch nejdražších a nejvybavenějších high-end telefonů. Přímo zmíněna byla i cenová hladina prolamující hranici 5000 juanů, tedy v přepočtu kolem 781 dolarů. Což je na čínské poměry opravdu pořádná cenová „pálka“. K žádným konkrétním detailům se ale pán z Realme nedostal, takže netušíme ani náznakem nějaké parametry nebo názvy modelů. Ale údajně by novinky mohly dorazit už v prvních měsících 2022.

Realme by se tak brzy mohli zařadit po bok gigantům jako je Xiaomi, Vivo, nebo právě mateřské OPPO. Nejvyšší kategorie telefonů s masivními cenovkami byla po dlouhou dobu vyhrazena jen pro Apple a Samsung, ale čínské značky už je pomalu začínají dohánět. Prostor se uvolnil i díky známým problémům Huawei, který ztratil pozice i na domácím čínském trhu. Realme tak mají šanci se drápkem uchytit i v ultra-prémiovém segmentu telefonů. To ale zdaleka neznamená, že by snad zanedbali i níže postavené řady svých modelů. Tam bude stále jejich primární zaměření a na tom by se nic měnit nemělo.