Značka Realme sotva před pár dny oficiálně představila telefon Realme GT Neo 2T. Představovačka ale proběhla zatím jen pro čínský trh. Proto jsme všichni s napětím očekávali, zda jej výrobce pošle i na cestu mimo čínskou domovinu. Realme sice taktně mlčí, ale podle tipařů se nový telefon opravdu na globální trhy chystá. Objevil se totiž na Google Play Console, což jeho výlet mimo čínský trh může potvrdit.

Info o tom, že je Realme GT Neo 2T k vidění na Google Play Console přináší na Twitteru známý tipař Mukul Sharma. Vzhledem k tomu, že na čínském trhu telefon aplikace a služby Google nepodporuje, protože je tam strana a vláda zakázala, je víc než pravděpodobné, že výrobce připravuje i globální verzi. Tipař se navíc domnívá, že globální představovačka je už za rohem.

Přestože nevíme, kdy se dostane Realme GT Neo 2T na globální trh a jestli i globální verze bude mít stejné specifikace jako čínská, nebude od věci si parametry připomenout. Čínská verze má 6,43 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. V obrazovce leží i snímač otisků prstů. Jako procesor výrobce použil Dimensity 1200 s vylepšenou podporou AI. Čipset je spárovaný s 8/12 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště, nechybí možnost virtuálního rozšíření operační paměti až o 7 GB. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu 65 W nabíjení. Přední kamera má 16 MPix a hlavní fotoaparát dostal 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix senzory. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.