Kompletní zrušení řady Samsung Galaxy Note se setkalo u fanoušků s poměrně kontroverzními reakcemi a velká část to nesla značně nelibě. Přerostlé telefony s podporu ovládání stylusem si za dobu své existence totiž našly pořádnou porci příznivců. Tuto funkci sice přebírají vyšší modely klasické high-end řady Galaxy, ale Samsung možná na ideu Note zcela nezanevřel. Ale její budoucnost možná vidí v ohebném designu telefonů. Alespoň tomu naznačuje zbrusu nový patent údajného Galaxy Flex Note, které se dnes objevil na internetu.

Jako obvykle ho vynesli na světlo šikulové z LetsGoDigital a podle jejich informací byl už i podán u čínské patentové agentury CNIPA. A to hezky přímo pod názvem Flex Note, takže v případě názvu nejde jen o spekulace. Design je zcela odlišný od řad Z Fold nebo Z Flip, protože ohebný displej má „kloub“ nesymetricky. Ohne se tak pouze jeho část, která pak obvine zhruba polovinu zadního panelu. Ve složeném stavu tak má telefon klasické rozměry a jednoduchým rozložením pak jen něco málo nabyde. A ani ve složeném stavu by nemělo jít o příliš „tlusté“ zařízení.

Dalším unikátním designovým prvkem je pak výřez na vložení a skladování stylusu S-pen. Toto řešení by navíc mělo být se speciálním magnetickým uchycením. V rozloženém stavu by tak bylo jednoduché stylus vyjmout a začít užívat. Další vychytávkou je umístění duálních senzorů fotoaparátu na ohebnou část displeje, takže by sloužily jako univerzální jak pro selfie, tak i normální focení. A teoreticky by oba senzory měly být integrovány přímo do displeje. Patent Galaxy Flex Note vypadá zajímavě, ale jako vždy je těžké odhadovat, zda se někdy podívá přímo na trh.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.