O tom, že se uvedení telefonu Samsung Galaxy S21 FE blíží už není pochyb. Výrobce jeho představení poměrně dlouho odkládá a konečný termín uvedení ještě nepotvrdil. Všichni tipaři ale odhadují, že telefon svou premiéru odehraje v průběhu příštího měsíce. Minulý týden už německá pobočka Samsungu spustila webovou stránku podpory tohoto stroje. A nyní se Galaxy S21 FE (Fan Edition) objevil i na stránkách podpory ARCore společnosti Google.

To, že se informace o modelu Samsung Galaxy S21 FE přidal Google i na své stránky naznačuje, že vlastně už nic nebrání tomu, aby se telefon mohl začít prodávat. Samozřejmě poslední slovo má společnost Samsung, která ještě musí potvrdit kdy jej na trh pošle. Na stránkách podpory sice nejsou uvedeny žádné parametry chystaného telefonu, ale mluví se o něm tak dlouho, že vše podstatné už víme. Navíc se minulý týden potvrdilo i to, že na některé trhy půjde Galaxy S21 FE s procesorem Snapdragon 888 a na jiné trhy pak s čipsetem Exynos 2100.

V rámci parametrů a funkcí bychom zde měli najít v podstatě vše, co u jeho vlajkových sourozenců, jen cena bude poněkud nižší. Očekává se 6,5 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pod obrazovkou by neměl chybět ani snímač otisků prstů. Přední kamera má 32 MPix. Hlavní fotoaparát tvoří dva 12 MPix senzory a jeden 8 MPix teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Již zmíněné procesory doplní 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Baterie s kapacitou 4500 mAh by měla podporovat rychlé kabelové nabíjení s výkonem 25 W a také bezdrátové a reverzní nabíjení. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou One UI.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.