Herní telefony Black Shark si za dobu své existence určitě vybudovaly velmi solidní jméno a přízeň fanoušků po celém světě. Zatím poslední generace se řadou Black Shark 4 představila v březnu letošního roku a pomalu už se tak vyhlíží její nástupce. Podle původních spekulací a zákulisních informací měl být Black Shark 5 představen ještě do konce roku, ale asi tomu tak nebude. Mnohem pravděpodobnější je vypuštění modelů Black Shark 4S a 4S Pro, alespoň tomu nasvědčují aktuální indicie. A třeba se to také stihne ještě do konce roku.

Zdroje sice nejsou kdovíjak zázračné, ale vypadají poměrně věrohodně. Jedna z nejpopulárnější MOBA her Honor of Kings totiž aktualizovala svůj seznam pro podporu telefonů s vysokou obnovovací frekvencí displeje. A kromě chystaných potvrzených telefonů jako Realme GT Neo2 nebo Huawei Nova 9 se na něm objevily právě i nové Black Sharky. Vše sdílel známý „všudybyl“ Digital Chat Station, což této informaci ještě dodává punc důvěryhodnosti. I tak jde ale vůbec o první zmínku o modelech Black Shark 4S a 4S Pro, takže je vše nutné brát stále se zdravou dávkou skepse.

Je také klidně možné, že se v podstatě jedná jen o přeznačení plánovaného Black Shark 5. O tom stejný leaskter referoval nedávno v srpnu a telefon měl údajně mít Snapdragon 888 Plus a podporovat 120W nabíjení. Ty stejné parametry by tak mohla mít i řada Black Shark 4S, i když jde samozřejmě jen o spekulace. Listing Honor of Kings nám toho moc nepoví, tam najdeme jen podporu 120 Hz obnovovací frekvence displej. Ale třeba se už brzy dozvíme více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.