Dalším zajímavým produktem, který společnost Xiaomi včera představila na své prezentační akci je chytrý náramek Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. I v tomto případě jde o globální verzi náramku, který je od letošního jara v prodeji na čínském trhu. Čínská verze náramku má poměrně slušnou sadu vylepšení a navíc podporuje i NFC. Ovšem na globální trhy šel náramek bez NFC a není to poprvé, co čínské verze náramku Mi Band NFC podporuje, ale globální verze tuto podporu nemá.

Proto je jistě fajn, že u této globální verze výrobce na NFC nezapomněl. Na NFC Xiaomi spolupracovala se společnosti MasterCard, takže bezkontaktní platby přes náramek nebudou problémem ani v Evropě. Samozřejmě je důležité mít kromě náramku Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC i aplikaci v mobilním telefonu.

Platby prý fungují rychle a bezpečně a služba bezkontaktních plateb bude k dispozici v 19 evropských zemích. O které země konkrétně jde ale výrobce neuvedl. A neuvedl ani to, jak přesně budou platby probíhat. Kromě podpory NFC má také náramek ve své globální verzi i podporu hlasového asistenta Alexa a pro tyto účely má i vestavěný mikrofon. Náramek bude díky tomu komunikovat i s produkty chytré domácnosti.

Všechny další parametry globální verze náramku Mi Smart Band 6 NFC jako u jeho čínské verze. Barevný dotykový AMOLED displej má úhlopříčku 1,56 palce. Jas dosáhl na 450 nitů a jemnost displeje je 326 ppi. Náramek dále podporuje Bluetooth 5.0, 80 různých ciferníků, senzor SpO2 a snímač tepové frekvence. Nechybí ani odolnost do 5ATM. Baterie má kapacitu 125 mAh a měla by vydržet na jedno nabití až 12 dní běžného provozu. A nesmíme zapomenout ani na evropskou cenu nového náramku. Ta je mírně vyšší než u verze bez NFC a je nastavena na 54,90 euro, což je v přepočtu zhruba 1393 Kč.