Crowdfundigové kampaně jsou v poslední době velmi populární i mezi výrobci elektroniky a často dosahují velmi solidních čísel. Třeba taková zbrusu nová 3D tiskárna Anycubic Photon Ultra odstartovala na Kickstarteru jen předevčírem a už se jí podařilo mnohonásobně překonat cílovou částku. Ta byla sice nastavena poměrně nízko na $100.000, ale její překonání trvalo jen 5 minut. Za hodinu pak padl první milión a momentálně vše pomalu šplhá ke druhému. A to ještě do konce kampaně 15. října zbývá celých 29 dnů, takže se čísla určitě ještě pohnou.

Zájem o Anycubic Photon Ultra není nijak překvapivý, protože jde o poměrně revoluční kousek. Jedná se totiž v podstatě o první DLP 3D tiskárnu dostupnou pro domácí uživatele. Tato pokročilá technologie byla doposud vyhrazena jen extrémně drahým průmyslovým modelům. Ale značka Anycubic chce konečně DLP metodu 3D tisku přiblížit i domácím uživatelům a to za rozumnou cenu. Zkušeností mají na rozdávání, protože zejména jejich řada Proton se vyhřívá na špici popularity už nějaký ten pátek. A třeba model Proton Mono X doporučují i experti z Tom’s Hardware, Techradar nebo Forbes.

A i první recenze novinky Photon Ultra jsou veskrze pozitivní, protože první kusy už se dostaly k odborníkům. Třeba takový Ian Stoken z TopTenReviews říká, že „Anycubic Photon Ultra je fantastická 3D tiskárna využívající pryskyřici, která nabízí bezkonkurenční kvalitu tisku a jednoduché ovládání. Maximální rozměry tiskové plochy možná mohou být pro někoho malé, ale obecně se jedná o parádní kousek pro každého nadšence“.

Tvůrci rozhodně neplánují usnout na vavřínech a do budoucna určitě plánují nabídku DLP 3D tiskáren ještě rozšířit. Jejich spolupráce s Texas Instruments na DLP pokračuje a budou tak mít přístup k nejnovějším kouskům. Pokud tedy plánujete vstoupit na pole detailního 3D tisku v profesionální kvalitě, tak se určitě vyplatí na crowdfundingovou kampaň Anycubic Photon Ultra mrknout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.