A ještě jeden (dnes už opravdu poslední) článek z dnešní obří představovačky značky Xiaomi. Navzdory několika chybějícím slíbeným novinkám jsme dostali pořádný nášup technologií a kromě nových telefonů si zaslouží pozornost i nová generace jejich chytrého náramku. Xiaomi Mi Band 6 se bude bezesporu opět prodávat jako housky na krámě a jen potvrdí pozici firmy jako jedničky na trhu právě s chytrými náramky. A dokonce jsme se letos dočkali i reálných zásadních změn.

Tou hlavní změnou je samozřejmě zvětšení displej, který by podle oficiálních měření měl mít 1.56-palce. To je pořádný skok od 1.1-palce minulé generace a firma to hrdě prezentuje jako první „full-screen“ AMOLED displej řady Mi Band. Ten má rozlišením 486 x 152 pixelů, jas až 450 nitů a kryje ho ochranné temperované sklo s povrchem proti ulpívání otisků prstů. Jinak se ale designově moc nezměnilo a rozměry jsou také identické s předchozí generací (47.4×18.6×12.7 mm), stejně jako silikonový řemínek s nastavitelnou délkou nebo magnetické nabíjení.

Zachovány zůstaly v podstatě i všechny funkce, ale novinkou je poprvé přítomnost senzoru na měření okysličení krve, tedy SpO2. Jinak samozřejmě dále také měření tepu, krokoměr nebo tracking spánkových režimů. Na sport je k mání hned 30 režimů a šest z nich bude dokonce detekováno automaticky. Samozřejmostí je i 5ATM vodotěsnost. Baterie s kapacitou 125 mAh je stejná a jako minule a Xiaomi slibují zhruba dva týdny výdrže, i když větší displej si asi ukousne i více energie. Jedna z čínských verzí má opět NFC, ale protože ta globální bude jen jedna, tak se dá předpokládat, že se nedočkáme ani letos.

Do Evropy zamíří Xiaomi Mi Band 6 už brzy s cenovkou 44.99 euro, takže ani zde nepůjde o žádný skok. Jako vždy půjde o skvělý chytrý náramek s nepřekonatelným poměrem cena/výkon a letos s větším displejem vypadá ještě lákavěji.