Systémová nadstavba MIUI od Xiaomi se stala za poslední roky opravdu ikonickou a nikdo z fanoušků si bez ní telefony značky snad ani neumí představit. I to je asi jedním z důvodů, proč zcela vyhořely pokusy Xiaomi s telefony na „čisté“ platformě Android One. Fanoušci oceňují na MIUI spoustu věcí, ale poslední generace zatím příliš pozitivní odezvy nepřinesla. Komunita totiž na MIUI 12.5 nenechala ani nit suchou a kritizuje obří spoustu věcí. A Xiaomi okamžitě reagovali s příslibem MIUI 12.5 Enhanced Edition, která má napravit hlavni kritické chyby a nedostatky.

Původně se čekalo uvolnění MIUI 12.5 Enhanced Edition až v posledním čtvrtletí letošního roku, ale plány byly uspíšeny. Síla negativní odezvy prostě udělala své. Nová aktualizace se tak už začala objevovat pro první globální telefony značky už v posledních dnech. A jedním z prvních se stalo i POCO F3, kde ale opět nejde o kdovíjak úspěšný pokus. Podle všeho totiž Xiaomi (opět) zbytečně spěchali a spousta uživatelů si tak stěžuje na nové trable. Samovolně se restartující telefon nikdy moc nepotěší a podle všeho je to jen vrcholek ledovce s problémy.

Některé z těch zásadnějších se podařilo obejít vypnutím automatické regulace jasu a funkce rozšíření paměti, ale jde samozřejmě jen o dočasné řešení. Problémy se neobjevují na všech modelech POCO F3, ale rozhodně se také nejedná jen o ojedinělé trable. Takže v současné situaci se dá doporučit neinstalovat firmware V12.5.3.0.RKHMIXM na vaše POCO F3. Jiné modely telefonů z rodiny Xiaomi zatím problém nehlásí, ale co není, může být. Záplata MIUI 12.5 Enhanced Edition tak bude možná rychle vyžadovat další záplatu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.