Systémová nadstavba MIUI od Xiaomi se stala za poslední roky opravdu ikonickou a nikdo z fanoušků si bez ní telefony značky snad ani neumí představit. I to je asi jedním z důvodů, proč zcela vyhořely pokusy Xiaomi s telefony na „čisté“ platformě Android One. Fanoušci oceňují na MIUI spoustu věcí, ale poslední generace zatím příliš pozitivní odezvy nepřinesla. Komunita totiž na MIUI 12.5 nenechala ani nit suchou a kritizuje obří spoustu věcí. A Xiaomi okamžitě reagovali s příslibem MIUI 12.5 Enhanced Edition, která má napravit hlavni kritické chyby a nedostatky.

Původně se čekalo uvolnění MIUI 12.5 Enhanced Edition až v posledním čtvrtletí letošního roku, ale plány byly uspíšeny. Síla negativní odezvy prostě udělala své. Nová aktualizace se tak už začala objevovat pro první globální telefony značky už v posledních dnech. A jedním z prvních se stalo i POCO F3, kde ale opět nejde o kdovíjak úspěšný pokus. Podle všeho totiž Xiaomi (opět) zbytečně spěchali a spousta uživatelů si tak stěžuje na nové trable. Samovolně se restartující telefon nikdy moc nepotěší a podle všeho je to jen vrcholek ledovce s problémy.

Některé z těch zásadnějších se podařilo obejít vypnutím automatické regulace jasu a funkce rozšíření paměti, ale jde samozřejmě jen o dočasné řešení. Problémy se neobjevují na všech modelech POCO F3, ale rozhodně se také nejedná jen o ojedinělé trable. Takže v současné situaci se dá doporučit neinstalovat firmware V12.5.3.0.RKHMIXM na vaše POCO F3. Jiné modely telefonů z rodiny Xiaomi zatím problém nehlásí, ale co není, může být. Záplata MIUI 12.5 Enhanced Edition tak bude možná rychle vyžadovat další záplatu.