V minulém měsíci představila značka iQOO telefony řady iQOO 8 pro čínský trh. Jeden z modelů, konkrétně iQOO 8 Pro, má velmi zajímavé prémiové parametry a díky procesoru Snapdragon 888 Plus můžeme říci, že jde o herní vlajkovou loď. Nyní to vypadá, že výrobce tento stroj připravuje i pro globální trhy, což je jistě dobrá zpráva. Ovšem zatím není jasné, kdy přesně se za hranice Číny podívá.

I když výrobce neoznámil termín globálního vydání modelu iQOO 8 Pro, tipaři odhadují, že by to prý mohlo být ještě v tomto měsíci. Tento odhad možná vychází i z toho, že nový herní stroj prošel testy Geekbench. V testovacím výpisu figuruje s kódovým označením Vivo I2017 a procesorem Qualcomm s označením „Lahaina“. My už víme, že toto označení má procesor Snapdragon 888 Plus, takže i mimo čínský trh půjde telefon do prodeje s tímto vlajkovým čipsetem. Procesor při testech doplnilo 8 GB operační paměti a běžel na systému Android 11.

Tipaři dále u tohoto konkrétního globálního modelu telefonu iQOO 8 Pro odhadují, že se podle označení jedná o verzi, která půjde na indický trh a má i další parametry stejné jako čínská verze. I když je ale pravda, že o ostatních specifikacích se z výpisu Geekbench nic nedozvíme. Výsledky testů ale uvést můžeme. V Single-Core nasbíral telefon 1098 bodů a ve více jádrovém testu pak 3594 body. A můžeme doplnit i ty parametry, které jsou zveřejněny na Google Play Console. Je to 6,78 palcový LTPO AMOLED displej s rozlišením QHD+ a jemností 440 ppi. Dále je to i baterie s kapacitou 4500 mAh a podporou 120 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Jsou to tedy stejné specifikace jako u čínské verze a doufejme, že výrobce ani u další parametrů nebude dělat změny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.