Čas běží neskutečně rychle. Ani jsme se nenadáli a máme tu první neděli nového měsíce, ve kterém se nám naše děti vrátily do škol. Zároveň se zdá, že se po několika dnech, které spíš vypadaly jako podzimní, vrátilo léto. I když teď už jen to „babí“. A zároveň s tím vším tu máme i další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny.

Tento díl tak trochu spojíme s jak venkovními, tak i vnitřními teplotami a produkty do domácnosti. A tak trochu navážeme na minulé Vychytávky z Číny, kdy jsme se podívali na produkty související se zdravím. Dnes se tedy podíváme na malou domácí kameru IP kameru, bezdrátovou meteo stanici a digitální teploměr do ledničky. Jako vždy mají tyto gadgety poměrně nízké ceny.

Malá Wi-Fi domácí kamera

Domácí kamery nejsou už žádnou novinkou a na trhu je jich poměrně dost. Proto není problém vybrat si takovou, která by vyhovovala vašim peněženkám a také tomu, co od takové kamery očekáváme. Tato kamera je bezdrátová a umožní vám sledovat v reálném čase to, co se děje u vás doma a nebo v kanceláři, když jste zrovna mimo. Díky aplikaci můžete dálkově přistupovat k výstupům z kamery, a to ať už máte telefon se systémem Android nebo iOS. Kamera podporuje Wi-Fi 2,4 GHz, ale dokáže nahrávat výstupy i na SD kartu. Podporuje i noční vidění a detekci pohybu. Záběr kamery je 120°. Zařízení je aktuálně v bleskovém prodeji za sympatických 14,30 dolaru.

Bezdrátová meteo stanice

Bezdrátová meteo stanice je bezvadná věc. To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. A je fajn, že na trhu je jich už tolik, že si podle vlastních potřeb vybere skutečně každý. Tato stanice značky Digoo DG-TH8868 má poměrně slušnou výbavu za slušnou cenu. Má barevný displej Large screen, na kterém se zobrazuje slušné pensum informací. Najdeme zde datum, čas venkovní a vnitřní teplotu a venkovní a vnitřní vlhkost. Kromě toho i barometrický tlak, ikonky předpovědi počasí a fází měsíce, a to vše v reálném čase. Nechybí ani indikátory nabití baterie jak pro vnitřní, tak i venkovní senzor. Cena této meteo stanice je také celkem zajímavá. Přijde na 39,27 dolaru a dá se objednat i ze španělského skladu.

Digitální teploměr do ledničky

Posledním tipem našich Vychytávek je digitální teploměr do ledničky, což taky není věc k zahození. Samozřejmě většina chytrých ledniček už má zabudovaný teploměr, ale pořád je nás spousta, kteří máme ledničky hloupé a takovýto teploměr by se nám mohl hodit. Teploměr je malý a dá se do ledničky buď zavěsit a nebo i postavit. Jeho rozpětí je od -20°C do 50°C. Má jednoduché ovládání a když na to přijde, díky rozsahu teplot jej můžete použít i jako domácí teploměr. Jeho aktuální cena je 38 dolarů.