Ačkoli je výkon Snapdragonu 888 velmi silný, má své nedostatky. Tento čip generuje velké množství tepla, proto většina výrobců přistupuje ke strategii snižování taktu. To sice udrží teplo na uzdě, ale bohužel zároveň i sníží skutečný výkon. Všichni se tedy nyní těší na SoC Snapdragon 898 vyráběný 4nm procesem, který přijde koncem roku. Máme důvod se domnívat, že tento čip by měl řešit problémy se zahřívánín Snapdragonu 888. Podle posledních zpráv je již ve vývoji velká vlna nových smartphonů, které se  na tento chipset mohou těšit. A očekáváme, že první model přijde v polovině prosince. Podle @DCS bude tento model se Snapdragonem 898 nejspíše od Xiaomi. Pokud tomu tak je, pak Xiaomi Mi 12 bude jistě prvním smartphonem, který tento čip využije.

QUALCOMM SNAPDRAGON 898 DETAILY

Podle předchozích zpráv bude procesor Qualcomm Snapdragon 898 využívat tříklastrovou architekturu. Bude obsahovat jádro Cortex-X2, jádro Cortex-A710 a jádro Cortex-A510. A vše poběží pod 64bitovým ARM v9 Pure. Výkon Cortex-X2 je přibližně o 16 % vyšší než výkon X1. Po vyladění společností Qualcomm je však jeho výkon ještě mnohem lepší. Zatím nemáme žádné informace o přesném výsledku výkonu tohoto čipu. Podle návrhu může počet bodů v AnTuTu, které tento chipset získá, poprvé překročit jeden milion.

Xiaomi Mi 12

XIAOMI MI 12 SPEKULACE

Vypadá to, že se oblíbené kvalitní displeje u řady Xiaomi Mi 11 dočkají ještě několika vylepšení. Řada Xiaomi Mi 12 přijde s displejem s adaptivní obnovovací frekvencí LTPO. Tato funkce bude realizovat funkci adaptivního nastavení obnovovací frekvence v rozmezí 1 – 120 Hz. To znamená, že když uživatel aktivuje vysoce náročnou hru, obnovovací frekvence displeje se automaticky nastaví na 120 Hz. Když je však uživatel v sociální aplikaci, obnovovací frekvence se výrazně sníží. To v konečném důsledku pomůže spotřebě energie zařízení.

Podle původního plánu má Xiaomi Mi 12 podporovat 120W kabelové rychlé nabíjení a 100W bezdrátové nabíjení. Vzhledem k zavedení nových předpisů pro bezdrátové nabíjení je však bezdrátové rychlé nabíjení nad 50 W zakázáno. A vzhledem k tomuto embargu na bezdrátové nabíjení nad 50 W se Xiaomi Mi 12 možná zaměří na kabelové rychlé nabíjení, aby vykompenzoval omezení bezdrátového nabíjení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.