Nejvyšší modely „Ultra“ jsou vždy (nejen) u Xiaomi vyhrazeny těm opravdu zcela nekompromisním kouskům s fantastickou výbavou. A letošní Mi 11 Ultra konečně stvrdilo dominanci i nástupem na trůn mobilní fotografie, když konečně překonali rivaly z Huawei i v testu a hodnocení DxOMarku. Kromě toho tento telefon zaujal i neotřelým designem s malým sekundárním displejem na zádech, což byla pro firmu také premiéra. A i když do vydání příští generace stále schází ještě pěkných pár měsíců, tak se už začínají množit i spekulace o výbavě jejího nejlepšího modelu Mi 12 Ultra.

Samozřejmě se počítá s použitím příští generace high-end čipsetů od Qualcommu, který asi půjde na trh Snapdragon 895. Kromě toho se počítá i s extrémními rychlosti nabíjení baterie, kde se hovoří o 120W klasickém a až 100W bezdrátovém nabíjení. A vzhledem k pokrokům s novými technologiemi se čeká také použití selfie fotoaparátu integrovaného přímo pod displej. Ale zapomínat se samozřejmě nebude ani na hlavní fotoaparát a se svým odhadem ohledně této výbavy dnes poskytl asi nejznámější čínský „leakster“ Digital Chat Station. A podle všeho fotoaparát nebude brát rukojmí.

Podle čínského experta má totiž Xiaomi Mi 12 Ultra sázet na obří 1″ senzor se 192 Mpx rozlišením. První 1″ senzory se pomalu dostávají na trh už teď, ale podobně extrémní rozlišení jsme zatím ještě neměli možnost vidět nikde. I když do vydání zbývá stále tři čtvrtě roku, takže netušíme, co bude v té době „normální“. Samozřejmě bude zapojena technologie pixel binning, tentokrát 16-v-1, takže výsledné snímky budou 12 Mpx. Obří senzor slibuje i skvělé výkony za horších světelných podmínek. Podle všeho by tato sestava měla být vyhrazena opravdu jen pro Ultra model a základní verze budou o fous ořezané.