Fanoušky velmi populární značky OnePlus minulý týden značně překvapil vývoj situace, protože firma ohlásila spojení se sesterským OPPO. Jak známo, tak obě značky patří pod křídla obřího koncernu BBK Electronics a v určité podobě probíhala spolupráce už i v minulosti. Ale nově nepůjde čistě jen o spolupráci, ale o spojení se vším všudy a protože je OPPO přece jen ve všech ohledech větší rybou, tak bylo poměrně jasné, jak bude vše rozděleno. A protože se známému „únikáři“ Evanu Blassovi dostalo do rukou další interní memo zaměstnancům firmy, tak si můžeme udělat jasno i my.

Toto interní memo pochází z pera samotného šéfa OnePlus, Peta Lau a hovoří i nové roli značky. OnePlus tak budou opravdu integrováni do rodiny OPPO a stanou se jejich oficiální po-značkou. Měli by si ale zachovat samostatnost v zásadních otázkách, i když ne pravděpodobně v celkové strategii. Samotný Pete Lau se pak stane jedním z šéfů OPPO a měl by mít na starosti produktovou strategii obou značek. Vývojářská oddělení už byla oficiální spojena a vše tak bude pracovat na kolektivních technologiích pro potřeby mateřské firmy. Z popisu OnePlus pak samozřejmě už tak zmizela slova o start-up společnosti.

Pro nás zákazníky by se teoreticky v blízké budoucnosti moc změnit nemělo, protože OnePlus má pro OPPO velkou cenu díky skvělé reputaci na západních trzích. Oficiálně také potvrdili, že nehodlají zasahovat do dostupnosti systému OxygenOS pro globální zákazníky, i když v Číně už přešli na ColorOS všechny nové telefon OnePlus. Na druhou stranu získá firma větší finanční a vývojářské možnosti velkého kolosu OPPO a to může mít i pozitivní dopady. Takže si na reálné zhodnocení celé kauzy budeme muset ještě počkat a snad vše dopadne ke spokojenosti fanoušků.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.