Podobně jako loni uvedla společnost některé své vybrané telefony pro určité trhy, učinila tak i letos. Loni představila telefon Nord N100 v USA a v Evropě a letos došlo na telefon OnePlus Nord N200, který byl uveden v USA a Kanadě. Čerstvě představený telefon má podporu 5G sítí, vylepšený displej a lehce upravený design.

Design a displej

V rámci designu čelního panelu má i OnePlus Nord N200 „díru“ pro kameru v levém horním rohu stejně jako jeho předchůdce. Změnou ale prošel zadní panel. Modul hlavního fotoaparátu je větší a větší jsou i senzory. LED blesk je uložen v pravém dolním rohu modulu. Ze zadního panelu zmizel snímač otisků a přesunul se na hranu do tlačítka pro zapnutí a vypnutí. LCD displej má úhlopříčku 6,49 palce a rozlišení 2400×1080 pixelů. Jemnost obrazovky je 405 ppi a její obnovovací frekvence je 90 Hz.

Další parametry

Loňský model Nord N100 byl osazen procesorem Snapdragon 460 a proto mu chyběla podpora 5G sítí. Letošní Nord N200 už 5G podporuje, a to díky čipsetu Snapdragon 480. Doplnily jej 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit pomocí microSD karty. Jde tedy o jeden z mála telefonů OnePlus, který SD kartu podporuje.

Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 18 W. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, Beidou, NFC, USB-C a 3,5 mm audio jack. Telefon běží na systému Android 11 s nadstavbou Oxygen OS 11.

Foto výbava a cena

Ve srovnání s loňským modelem byla přední kamera vylepšena a její rozlišení se zvedlo z 8 MPix na 16 MPix. Ovšem hlavní fotoaparát má stejně jako loni tři senzory. Ty mají stejné rozlišení jako loni, což je 13 MPix a dvakrát 2 MPix. Najdeme zde makro objektiv a monochromatický portrétní objektiv.

Cena OnePlus Nord N200 je na americkém trhu nastavena na 240 dolarů. V Kanadě telefon přijde na 320 kanadských dolarů. Prodeje by měly začít 25. června/júna. Zda se telefon dostane i na evropský, případně indický trh výrobce zatím neprozradil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.