Zástupci značky Realme poměrně nedávno potvrdili, že pracují na svém prvním notebooku a tabletu. Něco málo o těchto chystaných produktech už bylo prozrazeno a proto víme, že laptop bude mít obchodní název Realme Book. O tom jaký název dostane tablet mohli hlasovat fanoušci a zdá se, že vybrali název Realme Pad.

V případě laptopu Realme Book se očekávalo, že by mohl být představen společně s globální verzí telefonu Realme GT, ovšem nestalo se tak. Výrobce pouze potvrdil prodejní názvy obou chystaných novinek. Je ale pravděpodobné, že jak notebook, tak i tablet by mohly být uvedeny už v dohledné době. Na toto téma se ostatně vyjádřil na svém twitterovém účtu i viceprezident Realme, pan Madhav Sheth. Ptá se totiž fanoušků, která z novinek by měla být uvedena dřív. Zároveň sdílí i velmi minimalistické snímky obou zařízení.

Odhadované parametry

O prvním notebooku a tabletu Realme toho zatím ale moc nevíme. Je sice pravda, že se na síti objevilo pár reálných fotek laptopu, ale to je asi tak vše. Musíme proto vycházet jen z fotek a z toho, co odhadují tipaři. Realme Book by měl mít elegantní stříbrný povrch. Měl by mít také velmi štíhlý profil a minimální rámečky kolem obrazovky. Ze snímku, který zveřejnil viceprezident Realme lze dedukovat, že bude mít dva USB-C porty. Jeden z nich by měl být pro rychlé nabíjení, které by mohlo mít výkon 65 W.

Navíc značka Realme také spustila program pro fanoušky, kteří se mohou svými nápady podílet na konfiguraci parametrů notebooku. Co se tabletu týče, můžeme vycházet jen ze snímku zveřejněného na Twitteru. Zdá se, že bude mít hliníkovou konstrukci a vystouplý modul hlavního fotoaparátu. Na další podrobnosti o parametrech a designu si budeme muset počkat. Ale vzhledem k tomu, že obě zařízení by mohla být uvedena už brzy a Realme se ráda chlubí svými novinkami, nebude to čekání dlouhé.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.