Společnost Oppo představila v minulém měsíci na čínském trhu trojici telefonů řady Reno 6. Jedná se o modely Reno 6, Reno 6 Pro a Reno 6 Pro Plus. Jsou to telefony střední třídy s podporou 5G sítí a dokonce jim výrobce přidělil i slušné ceny. Už v době představení těchto telefonů se spekulovalo o tom, že by se v dohledné době mohly, alespoň některé z nich, dostat i na globální trhy. Nyní se zdá, že jejich cesta mimo Čínu je připravena. Model Oppo Reno 6 Pro totiž právě získal certifikaci FCC, která mu umožní prodej na americkém trhu.

Ovšem kromě amerického trhu by mělo dojít na uvedení i na dalších globálních trzích. Telefon Oppo Reno 6 Pro má za sebou i certifikace pro Evropu, Indonésii, Malajsii a Thajsko. Těmito certifikacemi prošel s kódovým označením CPH2247, tedy se stejným označením jako v případě certifikace FCC. Tuto informaci sdílí na svém twitterovém účtu tipař Abhishek Yadav, který přidal i některé z parametrů certifikovaného telefonu.

Ze seznamu FCC plyne, že telefon má rozměry 160,8×72,5×7,99 mm při hmotnosti 188 gramů. Běží na systému Android 11 s nadstavbou ColorOS 11.3 a má baterii s kapacitou 4400 mAh. Výpis také deklaruje podporu rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Potud je tedy vše v pořádku. Ovšem když se pořádně podíváme na rozměr a váhu telefonu, musíme zjistit, že až tak neodpovídá modelu Reno 6 Pro, který byl uveden na čínském trhu. Tyto rozměry totiž sedí přesně k modelu Reno 6 Pro Plus. Je tedy možné, že model Reno 6 Pro Plus bude debutovat na globálních trzích jako Reno 6 Pro. Jak to bude s dalšími modely z této sérii těžko v této chvíli odhadovat. Ovšem vše nasvědčuje tomu, že globální uvedení je na spadnutí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.