Nadstavba MIUI společnosti Xiaomi patří mezi nejpopulárnější nadstavby systému Android. Uživatelé produktů Xiaomi ji mají k dispozici více než jedno desetiletí a její vývoj je víc než pozoruhodný. V roce 2010 byla představena jako jedna z prvních nadstaveb a letos bychom se měli dočkat její už 13 verze.

Ovšem nikdo a nic není dokonalé a to platí i pro MIUI. Obzvláště u poslední verze zaznamenali její vývojáři poměrně dost problémů a negativních ohlasů uživatelů. Právě proto nyní Xiaomi založila skupinu MIUI Pioneer Group, která by měla řešit veškeré uživatelské stížnosti a softwarové neduhy této nadstavby. Tuto novinku oznámil na čínském Weibo produktový ředitel Xiaomi, který je i CEO MIUI Experience. Skupina byla založena už více než týdnem, ale až nyní začíná oficiálně fungovat.

Členové skupiny MIUI Pioneer Group budou odpovědní za řešení všech problémů, které uživatelé nadstavby MIUI aktuálně mají, nebo budu mít v budoucnu. Veškeré výsledky řešení těchto problémů a další výstupy budou následně zveřejňovány ve formě zpráv na stránkách komunity. Dodejme ještě, že skupina má celkem pět členů a každý z nich má na starosti určitou oblast.

Tyto oblasti pokrývají celkovou softwarovou praxi s MIUI, podporu pro interní řešení stížností uživatelů, vývoj a optimalizaci softwaru, hardwaru, operačního systému a síťových problémů. A v neposlední řadě také kvalitu testování. Tento krok je jistě vítaným posunem, ale je nutno dodat, že všichni členové této skupiny jsou rodilí Číňané, takže až čas ukáže, jak bude probíhat komunikace a řešení problému s globálními uživateli. Komunikace je totiž zatím nastavena jen na čínskou platformu Weibo, kde mají všichni členové skupiny svoje speciální účty.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.