Značka Honor má po osamostatnění od své matky Huawei otevřený prostor pro produkci vlastních telefonů. A to nejen těch, které bychom mohli přiřadit mezi střední třídu. Pole působnosti se jim otevírá i v segmentu vlajkových strojů a také v segmentu skládacích telefonů. Tato dvířka jim otevřela možnost spolupráce s americkými dodavateli software a hardware. Právě proto bychom se kromě špičkových „klasických“ telefonů mohli dočkat i skládacího stroje.

O skládacím telefonu značky Honor se spekuluje v podstatě od začátku letošního roku. Samotná značka spekulace zatím nepotvrdila, ale ani je nevyvrátila. Takže je pravděpodobné, že dříve nebo později bychom se tohoto telefonu mohli dočkat. Ostatně už v únoru/februári tipaři odhadovali, že skládací telefon bude vydán v produktové řadě Magic. Dnes bychom tyto odhady mohli alespoň rámcově potvrdit. Na stránkách společnosti Display Supply Chain Consultants se totiž v jednom z jejich posledních článků objevila nenápadná zmínka o značce Honor a jejich skládacím telefonu.

Ve zprávě je uvedeno, že na konci letošního roku představí společnosti Google, Oppo, Vivo a Xiaomi své nové skládací telefony s UTG panely. Krátce na to by je měla následovat také značka Honor se svým skládacím telefone Magic Fold, který bude využívat panely společností BOE a Visionox. Z těchto kusých informací můžeme proto odhadovat, že skládací telefon Honor by se mohl objevit v prvním kvartálu příštího roku. Samozřejmě nic není potvrzeno, ovšem zprávu společnosti Display Supply Chain Consultants můžeme považovat za věrohodnou. Ale i přesto raději počkejme, až vývoj skládacího telefonu potvrdí samotná značka Honor.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.