Je už nějakou dobu veřejným tajemstvím, že značka Honor chystá nové telefony. Řada Honor 50 je na síti probírána už poměrně dlouho a podle poslední zprávy z května/mája by měla podporovat služby a aplikace Google. Co ale stále zůstávalo záhadou, byl termín uvedení nových strojů a vlastně i to, zda půjde o prezentaci globální a nebo čínskou.

Obě z těchto otázek byly dnes zodpovězeny na čínském Weibo, a to přímo na oficiálním účtu Honoru. Krátká zpráva potvrdila, že řada Honor 50 bude oficiálně představena 16. června/júna a prezentace proběhne v čínské Šanghaji. Série bude obsahovat tři telefony, a to standardní verzi, Pro verzi a Pro Plus verzi. Už dříve bylo potvrzeno, že standardní verzi bude pohánět procesor Snapdragon 778G. Se stejným procesorem se počítá u Pro verze a model Pro Plus by měl dostat Snapdragon 888. Ovšem použití čipsetu Snapdragon 888 není potvrzeno.

Představovačka sice proběhne v Číně, ale určitě dojde i na globální prezentaci. To hlavně proto, že evropské trhy si jistě značka Honor nenechá ujít a také proto, že je potvrzena podpora GMS. Hodně se mluví i o atypickém modulu hlavního fotoaparátu. Ten tvoří dva velké kruhy, ve kterých budou uloženy tři senzory. Jeden z nich by údajně měl být periskopový. Dále se očekává, že telefony budou nabízeny ve třech barevných variantách. Ostatní parametry zůstávají v utajení, ale do prezentace zbývá ještě dost času na to, abychom se něco málo navíc přece jen dozvěděli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.