Jedním z větších počinů značky Honor po osamostatnění od své matky Huawei bude řada Honor 50. Telefony se už delší dobu propírají na síti, takže o nich už leccos víme. Například to, že by je měl pohánět zbrusu nový procesor Snapdragon 778G. Ovšem mnohé z evropských fanoušků značky zajímá mimo jiné i to, zda telefony budou podporovat aplikace a služby Google.

Víme sice, že zástupci značky Honor začali poměrně rychle jednat se společností Google, ale výsledky jednání zveřejněny nebyly. Pouze se dlouze spekulovalo o ton, že je pravděpodobné, že letošní novinkové telefony Honor by GMS podporovat měly. Ovšem stále nebylo potvrzeno, jestli tuto podporu dostane i řada Honor 50. Nyní by se podle tweetu Honor Germany mohlo blýskat na lepší časy.

Diskuze na Twitteru se týkala právě chystané řady Honor 50 a na dotaz jednoho z fanoušků, zda telefony budou podporovat služby a aplikace Google zástupce německého Honoru odpověděl, že to může potvrdit. Ale dodal, že by to chystají jako velké překvapení. Vzhledem k tomu, že Německo GMS potvrdilo je jasné, že tuto podporu by měly chystané telefony dostat globálně a ne jen na německém trhu. A kdy by se představení řady Honor 50 mohlo uskutečnit? Zprávy zatím příliš konkrétní nejsou, ale CEO Honoru na summitu Qualcomm potvrdil, že by se tak mělo stát v průběhu června/júna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.