Střední třída procesorů od Qualcommu se v březnu konečně dočkala nové krve, když byl představen Snapdragon 780G. Ten si ale stále hledá cestu do nových telefonů, na čemž se určitě podepsala i současná krize s nedostatkem čipů. Zatím jediným telefonem s touto výbavou tak prozatím zůstává Xiaomi Mi 11 Lite 5G, ale další by určitě měli brzy následovat. Tedy pokud raději nezvolí dalšího sourozence Snapdragon 778G 5G, který se dnes chvíli ukázal na webu Qualcommu. Tedy než vše bleskurychle smazali, protože asi ještě oficiálně nejsou připraveni.

Každopádně už ostříží zraky fanoušků vše řádně zdokumentovaly, takže máme zcela jasnou představu, co bude Snapdragon 778G 5G zač. Půjde jednoznačně o méně výkonnou variantu SD780G, ale rozdíly by podle všeho neměly být až tak zásadní. Novinka bude mít opět jádra Kryo 670 založené na Cortex-A78 a grafika Adreno 642L možná přinese jen o fous nižší takty. O výkon ale i tak určitě nebude nouze a čip bude umět až 144 Hz frekvenci u FullHD+ rozlišení s 10-bitovými barvami. A nezapomnělo se ani na nový AI čip Hexagon 770 s výkonem 12 TOPS.

Stejně se tak se opět dočkáme ISP čipu Spectra 570 s podporou až 192 Mpx fotoaparátu, 10-bit HDR HEIF / HEIC snímků a spousty dalšího. Dále pak 5G modem Snapdragon X53 s tunou frekvencí , Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 a podpora nových čteček otisků prstů Qualcomm 3D Sonic a 3D Sonic Max.  A dokonce změnou k lepšímu je podpora nabíjecích technologií, protože březnový sourozenec umí jen Quick Charge 4+. To Snapdragon 778G 5G by měl dostat do vínku Quick Charge 5 s až 100W nabíjecího výkonu.

A kdo bude prvním ?

A zákulisní čínské zdroje se činily i v odhadech prvních telefonů, protože jeden z osvědčených tipsterů na sociální síti Weibo nelenil. Podle jeho slov by prvními šťastlivci s těmito novými procesory měly být modely řady Honor 50. Takže by teoreticky čekání nemělo trvat nijak dlouho. Uvidíme zítra, protože podle všeho Qualcomm představí Snapdragon 778G 5G oficiálně právě zítra a snad už ho ze stránek nebude mazat 🙂