Spolupráce legendárního výrobce optiky Leica s čínským Huawei byla dlouhá a plodná, ale spekulace o jejím ukončení se nakonec opravdu potvrdily. Sice stále nejde o žádné oficiální komuniké, ale informace od skvěle informovaného leakstera @RODENT950 se obvykle nemýlí. Podle jeho slov by tak nadcházející řada Huawei P50 měla být posledním plodem spolupráce těchto dvou titánů. I když pravděpodobně už půjde v podstatě jen o prestižní označení a drtivá většina jak hardwaru, tak i softwaru je čistě v rukou mateřského Huawei.

Vůbec prvním modelem společné práce Huawei a Leica byl model P9 v roce 2016, takže šlo opravdu o velmi dlouhé partnerství. V poslední době ale vztahy výrazně ochladly, pravděpodobně do značné míry kvůli pokračujícím propadům ve spojitosti s americkým embargem. A z velmi hluboké spolupráce jak na poli hardwaru, tak i softwaru se opravdu vše propadlo na pouhé brandingové označení „Co-engineered with Leica“. Huawei se také v poslední době rozhodl jít plně cestou pokroku s RYYB senzory, periskopickými senzory se super zoomem nebo Freeform čočkami.

Konec spolupráce Leica s Huawei tak jednoznačně otvírá dveře konkurenčním značkám, protože se to přímo nabízí. Ostatně před pár dny se japonský Sharp pochlubil prvními teasery pro nadcházející model AQUOS R6 a na nich se skví také logo „Co-engineered with Leica“. Není ale jasné, zda půjde o dlouhodobější spolupráci, nebo jen o osamělý pokus. Ve hře je ale podle spekulací mnohem větší ryba, protože se údajně vznáší spolupráce Leicy s Xiaomi. A to by byl masivní skok.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.