I společnost Samsung si ráda přihřeje své polínko na indickém trhu. Ostatně pro tyto účely má vytvořenu sérii Galaxy F, ve které vydává telefony určené primárně pro indický trh. A to tedy znamená, že tyto stroje mají zpravidla dobře vychytaný poměr cena/výkon. Po modelu Galaxy F62, který byl vydán letos v únoru/februári by se v Indii mohli začít těšit na další stroj, Samsung Galaxy F52, který právě prošel certifikací Tenaa.

Ve výpisu Tenaa se dá Samsung Galaxy F52 dohledat pod kódovým označením SM-E5260, se kterým prošel i certifikací 3C a Bluetooth SIG. Víme tedy, že telefon bude mít rozměry 164,63×76,3×8,7 mm a bude vážit 199 gramů. Telefon bude podporovat 5G sítě a bude mít displej typu AMOLED s integrovaným snímačem otisků. Jeho úhlopříčka by podle Tenaa měla být 6,57 palce a rozlišení by mělo být 2408×1080 pixelů. V pravém horním rohu bude „díra“ pro přední kameru.

O tom, jaký procesor bude tento telefon pohánět se Tenaa, jako ostatně vždy, zmiňuje jen velmi stručně. Mělo by jít o osmi jádrový čipset s taktem 2,40 GHz. Doplnit by jej mělo 8 GB operační paměti a 128 GB interního, dále rozšiřitelného úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4350 mAh a měla by podporovat rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na foto výbavu. Přední kamera by měla mít rozlišení 16 MPix. Hlavní fotoaparát bude mít čtyři senzory a ten primární by měl mít 64 MPix. Tolik tedy informace z Tenaa. Na ty další, které by mohly odhalit termín představení si budeme muset počkat.