Redmi úspěšně pokračují v přípravách na představení specializované herní edici telefonu z řady Redmi K40. Dnes dorazil dalšího teaser a s ním i potvrzení, že herní Redmi K40 Gaming Edition bude pohánět procesor Mediatek Dimensity 1200. Stane se tak po Snapdragonem 870 a 888 třetím čipsetem této řady a jeho výkon vypadá velmi nadějně. Podle zasvěcených zákulisních informací totiž čipset Dimensity 1200 prošel širokou škálou optimalizací a vylepšení, takže by měl nabídnout vyšší výkon, než základní verze Redmi K40.

Redmi K40 Gaming Edition by měl nabídnout štíhlé tělo telefonu s kovovým rámečkem, ale hlavní změnou budou herní vymoženosti. Tedy zejména dvojice hardwarových „ramenních“ tlačítek pro herní potřeby. Jinak se ale také hovoří o Samsung E4 OLED displeji s obnovovací frekvencí 144 Hz, případně 5000 mAh kapacitou baterie se 67W nabíjením. Foto-vybavení není u herního telefonu nikdy tím nejhlavnějším, ale Redmi údajně nehodlají zanedbat ani tuto oblast. Ale na konkrétní parametry si asi budeme muset ještě chvíli počkat.

 

Oficiálně by nový telefon měl spatřit světlo světa 27. dubna v 19:30 čínského času a prozatím se hovoří o dostupnosti jen na domácím čínském trhu. To se ale samozřejmě může kdykoli změnit. Co se ale určitě nezmění, bude snaha firmy stlačit agresivně cenu na naprosté minimum. Šéf Redmi Lu Weibing doslova řekl. že hodlají vyhlásit válku současné generaci herních telefonů a jejich hlavní zbraní bude cena. To zní velmi nadějně, i když laťka je nastavena třeba modely Black Shark 4 poměrně velmi vysoko. Ale podobný souboj si fandové určitě rádi nechají líbit. I když asi jen ti čínští…