Indie je pro mnohé čínské výrobce chytrých telefonů zemí zaslíbenou. Velmi dobře se tam totiž prodávají telefony, které jsou levné a v podstatě nemusí mít nějakou extra výbavu. Nu a vzhledem k tomu, že značka Poco se už loni osamostatnila a své telefony vydává sama za sebe, se situace ještě zjednodušila. Dnes byl v tomto duchu představen nový telefon Poco M2 Reloaded. Pravda je sice ta, že označení „nový telefon“ není zcela na místě. Jde totiž o starý dobrý Poco M2, který má nižší kapacitu operační paměti a také nižší cenu. Ta je nastavena na 9499 indických rupií, což je v přepočtu pouhých 126 dolarů.

Hlavní parametry

Pokud bychom chtěli jen v několika větách popsat parametry telefonu Poco M2 Reloaded, stačilo by říci, že se od původního modelu liší jen ve dvou záležitostech. První je konfigurace pamětí a tou druhou počet barevných variant. Reloaded bude totiž nabízen jen ve verzi 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště a v barvách Pitch Black a Slate Blue. Původní Poco M2 je na trhu ve verzích 6/64 GB a 6/128 GB a ve třech barevných verzích.

A teď už si dáme jen opáčko původních parametrů modelu M2. IPS LCD displej má úhlopříčku 6,53 palce a rozlišení 2340×1080 pixelů. Obrazovka má jemnost 394 ppi, kontrastní poměr 1500:1 a má 70 % barevného gamutu NTSC. Chrání ji sklo Gorilla Glass 3 a v kapkovitém výřezu je uložena 8 MPix přední kamera. Jako procesor byl použit Helio G80, takže s podporou 5G nelze počítat. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje nabíjení s výkonem 18 W.

Snímač otisků prstů je uložen na zadním panelu, kde najdeme i trojitý fotoaparát se snímači 13 MPix, 5 MPix a 2 MPix. Mezi senzory je širokoúhlý objektiv se záběrem 118°a snímač hloubky ostrosti. Nechybí ani 3,5 mm audio jack, port USB-C a IR senzor. Telefon běží na systému Android 10 s nadstavbou MIUI 12. Rozměry telefonu jsou 163,3×77,8×9,1 mm při hmotnosti 198 gramů. Prodeje na indickém Flipkartu začínají právě dnes od 15 hodin tamního času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.