Před měsícem byl s velkou slávou představen vlajkový telefon společnosti Motorola, Moto Edge S. Uveden byl na čínském trhu a zároveň se stal světově prvním přístrojem, který pohání novinkový procesor Snapdragon 870. Začíná se proslýchat, že tento telefon v dohledné době zamíří i na globální trhy, kde bude nabízen s obchodním názvem Moto G100.

Pokud se tedy tipaři nemýlí a Moto G100 bude skutečně pod tímto názvem prodáván na globálních trzích, půjde o nejvýkonnější telefon řady G. Telefon byl už také otestován na Geekbench. Ve výpisu si můžeme všimnout označení „nio“ u základové desky. Toto označení odpovídá procesoru Snapdragon 870. Na Twitteru k benchmarkovému výpisu přidal tipař Abhishek Yadav i screen zdrojového kódu, kde můžeme zjistit, že maximální takt procesoru je 3,19 GHz. V kódu najdeme i odkaz na grafiku Adreno G50. Tím je tedy SD870 potvrzen.

Na Geekbench byla testována verze s 8 GB operační paměti a systémem Android 11. V Single-core testu nasbíral Moto G100 celkem 975 bodů a ve více jádrovém testu je to 2815 bodů. Tipaři se shodují, že telefon by mohl být uveden ještě v prvním kvartálu letošního roku. To by tedy mohlo znamenat už příští měsíc. Je také možné podle některých zvěstí, že prvním trhem, kam se telefon podívá bude Indie. To ale není potvrzeno. Každopádně očekáváme, že v nejbližších dnech bude k dispozici více podrobností.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.