Fanoušci Redmi už pomalu odpočítávají hodiny, protože už jich do oficiálního odhalení řady K40 zbývá jen posledních pár desítek. Vše vypukne ve čtvrtek 25. února a podle všech dostupných informací se dočkáme minimálně dvojice modelů nové řady. Tvůrci také vystupňovali kampaň se zástupem teaserů a tak se každý den objevují na internetu nové a nové detaily o chystaných telefonech. Pár už jich máme za sebou, ale dnes tu máme dva další, zaměřené na audio stránku nových modelů. A vypadá to, že nová Redmi ani v této oblasti určitě nezklamou.

Pro začátek jsme dostali potvrzení stereo reproduktorů a hlavně podpory Dolby Atmos. To znamená, že bychom se měli dočkat simulace prostorového zvuku a protože je zvukový signál vedený jediný datovým proudem, tak nebudeme ochuzeni o multikanálovou kvalitu ani na stereo reproduktorech. Samozřejmě budeme stále omezeni „chrastítky“ mobilního telefonu, takže nikdo asi nečeká kino-zážitek. I tak jde ale o solidní pokrok a bod pro Redmi o snahu vylepšení svých vlajkových modelů.

A to nebude vše, protože se firma ještě pochlubili i hned dvojicí zlatých Hi-Res audio certifikací. Tento standard byl vyvinut Sony a je společně uznávám hlavními hráči audio průmyslu. Certifikaci uděluje Japan Audio Association (JAS) a k jejímu získání je nutné prokázat celou řadu kvalit. Ať už jde o lepší rozlišení zvuku, větší dynamický rozsah, případně vyšší odezvu frekvencí. A Redmi K40 se nespokojí jen s klasickou Hi-Res certifikací, ale přidá i Hi-Res wireless certifikaci pro bezdrátový poslech. Tím je zaručena podpor LDAC nebo LHDC protokolů a samozřejmě vyšší kvalita poslechu s využitím bezdrátových sluchátek. Na papíře to zní skvěle a Redmi K40 má našlápnuto výborně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.