Únor/február se blíží ke svému konci a výrobci chytrých telefonů začínají avizovat přístroje, které představí v březnu/marci. Mezi zajímavé stroje, které čeká v příštím měsíci uvedení určitě patří i Vivo S9. Dnes byl oficiálně potvrzen termín prezentace na 3. března. Pravda je sice ta, že před pár týdny se ještě hovořilo o tom, že představovačka proběhne až 6. března, to se však dnes mění.

Zdá se tedy, že začátek příštího měsíce bude skutečně nabitý novými telefony. Na oficiálním Weibo účtu výrobce je už k vidění i kratinké video, které kromě termínu představení nepotvrzuje nic z parametrů. To ale moc nevadí, protože do dnešního dne toho o Vivo S9 napovídali tipaři docela dost. Některé specifikace navíc známe i díky certifikaci Tenaa.

Víme tedy, že výrobce jako první použije procesor Dimensity 1100. Je ale možné, že bude představena i verze Vivo S9e s čipsetem Dimensity 820. Podle výpisu Tenaa by měl mít displej úhlopříčku 6,44 palce a obnovovací frekvenci 90 Hz. Baterie bude mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Dále bychom mohli čekat až 12 GB operační paměti a přední duální fotoaparát se 44 MPix snímačem. Jeden ze senzorů hlavního fotoaparátu bude mít 64 MPix a operačním systémem bude Android 11 s nadstavbou Origin OS.