Značka BlackBerry patří bez nejmenších diskuzí k legendám mobilního průmyslu a dlouhá léta tento kanadský výrobce dominoval specifické kategorii telefonů. Nástupu mladých levných dravců ale neodolali a tak byla značka v roce 2016 prodána TCL na začátku roku 2020 s kompletním přerušením podpory v podstatě zanikla. Loni v létě na ni ale získala práva společnost OnwardMobility a podle všeho plánují návrat na trh. A jejich chystaný 5G telefon BlackBerry bude mít samozřejmě všechny znaky legendy.

Informací pocházejí přímo od šéfa OnwardMobility, Petera Franklina, který v aktuálním rozhovoru potvrdil, že se nového BlackBerry 5G dočkáme ještě do konce roku. Samozřejmostí pak bude opět ikonická hardwarová klávesnice, kterou si tolik fanoušků BlackBerry zamilovalo. Je ale tento design stále konkurenceschopný i v roce 2021 a pomalu nastupujícím věku ohebných full-screen telefonů ? Noví majitelé značky si to rozhodně myslí a podle dostupných zdrojů na vývoji spolupracují s divizí Foxconnu FIH Mobile. Telefon má mít kromě klávesnice a podpory 5G sítí i high-end fotoaparáty.

Telefony BlackBerry se také vždy vyznačovaly extrémním důrazem na zabezpečení a novinka by něměla vybočovat z řady. Výrobci chtějí spolupracovat s externí bezpečnostní firmou a nabídnout extra ochranu možného úniku dat a online hrozeb. Co se týče dostupnosti, tak se telefon údajně objeví jak v Americe, tak i v Evropě a Asii, takže v podstatě můžeme čekat globální vydání. Uvidíme jak na tom budou s cenou a budeme hlavně zvědavi na filosofii zabudování hardwarového klávesnice do moderního high-end telefonu. Ale samozřejmě držíme palce.