Koronavirová pandemie kromě nepřeberného množství negativ také opět odstartovala boom notebooků a hlavně tabletů. Není se čemu divit, protože home office a online výuka se staly neodmyslitelnou součástí našich životů. Nemluvě o nárůstu poptávky po zábavních možnostech v domácím prostředí, na což je takový tablet naprosto ideálním řešením. A situaci samozřejmě hodlají maximálně využít i výrobci s některými novinkami. Takový nový CHUWI HiPad Plus je pro domácí použití jako dělaný.

CHUWI patří už drahně let k největším čínským producentům tabletů a na tuto kategorii nikdy nezanevřeli. Nový HiPad Plus je návratem k tabletům s Androidem a jde o velmi zajímavou kousek. Nabídne totiž nejen velký 11-palcový displej, ale hlavně 2K rozlišení 2176 x 1600 pixelů a především poměr stran 4:3. Který je pro mnohé uživatele pro konzumaci obsahu preferovaný. Displej má navíc plných 90% užitné plochy, titěrné 4.9 mm rámečky a tvůrci se chlubí také skoro 100% pokrytím sRGB barev.

Tablet samotný je navíc pořádný fešák vyrobený kompletně ze slitiny hliníku s váhou jen 500 g a tloušťkou pouhých 6.9 mm.  Neurazí ale ani výkonem díky octa-core procesoru Mediatek MT8183, který pohání například i některé Chromebooky. Ani grafika Mali-G72 nepatří k žádným šnekům, takže si na tabletu klidně i něco zahrajete. CHUWI ale ještě neposkytli veškeré specifikace, takže například netušíme přesné porce pamětí. Baterie má mít 7300 mAh a pokud dobře vidím, tak je na boku tabletu vidět i šuplík na SIM kartu.

CHUWI navíc momentálně pro HiPad Plus nabízí i zajímavou promo akci, protože až do 21. února se na jejich stránkách můžete zaregistrovat k získání $50 kupónu. S jeho pomocí pak bude cena tabletu v okamžiku startu prodejů jen 249 dolarů. A pro dobrou míru můžete zkusit své štěstí i v jejich giveaway soutěži o tablety zdarma.