Telefony nové řady OPPO Find X3 se očekávají někdy v březnu a zákulisní informace nám pomalu začínají přibývat. Hlavním tahákem bude samozřejmě vlajkové OPPO Find X3 Pro, kterého se týka drtivá většina spekulací. Je poměrně zajímavé, že se v podstatě nikde nehovoří o základním modelu X3, takže je klidně možné jeho úplné vynechání. Kromě Pro verze jsou ale potvrzeny i modely Find X3 Neo a Find X3 Lite. A díky @evleaks dnes máme možnost vidět rendery všech tří těchto nových chystaných kousků.

Všechny tři modely mají podle renderu umístěn „průstřel“ displeje pro selfie kamerku v levém horním rohu, ale jinak jsou znatelné velké rozdíly. X3 Pro a X3 Neo totiž mají zakřivené okraje displeje, oproti X3 Lite, který má displej kompletně rovný. Podle informací @evleaks by navíc dva z „nových“ modelů řady X3 vlastně ani nové být neměly, protože půjde údajně jen o přeznačení již existujících čínských modelů. V případě Find X3 Lite má teoreticky jít o Reno 5 5G a X3 Neo pak má kopírovat Reno 5 Pro 5G. Nejde o zcela potvrzené informace, ale analytici jsou o tom přesvědčeni poměrně pevně.

Jedinou opravdovou novinkou tak má být právě jen špičkové Find X3 Pro, na kterém si tvůrci dali záležet. Telefon má mít třeba Snapdragon 888, 6.7-palcový 120 Hz AMOLED displej s QHD+ rozlišením, případně 4500 mAh kapacitu baterie se 65W Super VOOC 2.0 a 30W bezdrátovým VOOC Air nabíjením. Nejvíce pozornosti ale přitahují specifikace fotoaparátu. Dva hlavní širokoúhlé a ultra-širokoúhlé senzory by měly mít 50 Mpx senzory Sony IMX766 a doplní je 13 Mpx čočka s 2x optickým zoomem a speciální 3 Mpx makro senzor. Celkové možnosti zoomu by pak měly dosahovat až 25x přiblížení.