Na 8. února je naplánováno představení globální verze aktuální vlajkové generace modelů telefonů Xiaomi Mi 11. Podle všeho ale nepůjde o jediné novinky představené pro evropský trh, alespoň podle velmi dobře informovaného leakstera Ishana Agarwala. A to prosím vůbec nehovoříme o spekulacích ohledně Mi 11 Lite nebo Mi 11 Pro, ale o zcela jiných kategoriích produktů. Do Evropy by totiž měla zamířit třeba 75-palcová Xiaomi Mi QLED 4K televize nebo speciální verze elektro-koloběžky Mi Electric Scooter Pro 2.

A třeba 75-palcová Mi QLED 4K televize vypadá na papíře velmi zajímavě, protože by měla dostat skvělý Quantum Dot 8K displej. Ten využívá například čínská verze Xiaomi Mi TV 5 Pro a 8K v názvu panelu znamená „8K ready“, protože samotné rozlišení je „jen“ 4K. Televize má mít zcela minimální rámečky s 97 % viditelné plochy displeje a výbornými 178° pozorovacími úhly. Dále pak čtyř-jádrový procesor Amlogic, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti nebo duální 8W reproduktory. Evropská cena pak bude údajně nastavena na zhruba 1200 euro, což nezní vzhledem k úhlopříčce a vybavení špatně.

Speciální edice Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition má být v zásadě Mi Electric Scooter Pro 2, ale s extra designovými prvky a vychytávkami. Pro nadšence jistě zajímavá volba a cena by se měla pohybovat v Evropě mezi 700 a 800 eury. I tak ale samozřejmě většinu pozornosti během představovačky přitáhne globální verze Mi 11 5G, i když jsme doufali v trochu nižší ceny, než 799 a 899 euro, o kterých se spekuluje. Stále sice ještě nejde o oficiálně potvrzená čísla, ale bohužel se jim dá s velkou pravděpodobností věřit.