Společnost Qualcomm představila svůj nový procesor Snapdragon 870. Už tedy víme, že jde o přetaktovaný SD865+ a víme také, že o jeho použití uvažuje už několik výrobců chytrých telefonů. Mezi nimi je i Motorola. Včera se kolega Martin zmiňoval o tom, že chystaný telefon Motorola Edge S tento procesor s nejvyšší pravděpodobností dostane a že jeho představení proběhne v dohledné době.

Nyní už můžeme směle potvrdit, že telefon Motorola Edge S bude skutečně pohánět procesor Snapdragon 870 a dokonce můžeme potvrdit i termín představení. Všechny tyto informace totiž najdeme v čerstvé upoutávce, kterou Motorola sdílí na čínské síti. Podle teaseru je oficiální představení naplánováno na 26. ledna/januára. Model Edge S se tak stane světově první vlajkovou lodí s procesorem SD870. Zároveň si na čínském trhu také odehraje svou premiéru jako první zástupce řady Motorola Edge.

Bližší informace o specifikacích leták neuvádí, takže se pojďme podívat aspoň na to, co odhadují tipaři. Displej by měl mít úhlopříčku 6,7 palce a FullHD+ rozlišení. Přední kamera by měla být duální se snímači 16 MPix a 8 MPix a bude uložena v oválné „díře“ v displeji. Proslýchá se, že obrazovka bude mít atypickou obnovovací frekvenci 105 Hz. Očekává se 8/12 GB operační paměti a také několik verzí interního úložiště. Hlavní fotoaparát bude mít tři snímače, přičemž ten primární dostane 64 MPix. Posledním parametrem, o kterém se mluví je 5000 mAh baterie.