Po čínském vydání standardní a přesto vlajkové verze telefonu Xiaomi Mi 11 se čeká na jeho globální představení. Zároveň se čeká i na uvedení modelu Xiaomi Mi 11 Pro. Kdy se tak stane zatím není jasné. Velmi optimistické odhady uvádějí, že druhá polovina února/februára by mohl být tím pravým termínem. Pesimisté však posunují představení tohoto stroje poněkud dál v čase a hovoří o prvním pololetí letošního roku.

Tyto spekulace ale nyní řešit nebudeme a raději se podíváme na to, co nového o telefonu Xiaomi Mi 11 Pro koluje na síti. A opět se zajdeme podívat na Weibo účet populárního tipaře Digital Chat Station. Ten se dnes velmi stručně rozepsal o hlavním fotoaparátu Mi 11 Pro. Tvrdí, že hlavní kamera bude podporovat až 120× zoom. Zároveň v komentářích pod svým postem uvádí, že modul fotoaparátu nebude vertikální tak jako u Mi 11, ale horizontální se čtyřmi senzory. Všechny tyto zvěsti odpovídají tomu, co se odhadovalo už na začátku letošního roku.

Kromě změny designu modulu hlavního fotoaparátu by ale celkový vzhled telefonu měl být v podstatě stejný jako u standardní verze. Stejná by měla tedy být i 6,81 palcová 2K zakřivená obrazovka s obnovovací frekvencí 120 Hz a špičkovým jasem 1500 nitů. Jemnost displeje by měla být 515 ppi a neměla by chybět podpora barevného gamutu DCI-P3. Samozřejmě i zde najdeme vlajkový Snapdragon 888 a čeká se více verzí v rámci konfigurace pamětí. Tipaři odhadují, že rychlé nabíjení by mohlo mít výkon 120 W a měli bychom zde najít i 80 W bezdrátové nabíjení. Očekává se i přidání několika funkcí, které standardní verze nemá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.