Telefony od Motoroly nepatří na našem trhu mezi ty nejčastější, ale celá řada jejich modelů nakonec dorazila i k nám. A podle všeho se nám tato divize čínského Lenovo chystá velmi brzy představit svůj zbrusu nový vlajkový model. Potvrdil to doslova i jeden z vysokých manažerů firmy, pan Chen Jin a dnes se na síti objevil i konkrétní teaser na nový kousek. Mělo by opravdu jít o model Moto Edge S, o kterém se spekuluje už poměrně dlouho. Optimisté dokonce očekávali partyzánské představení už dnes, ale k tomu asi nedojde.

Každopádně už jsou venku i některé parametry tohoto telefonu, i když o tom hlavním se vedou poměrně dalekosáhlé spory. Tvůrci totiž již dříve potvrdili, že by Moto Edge S měl pohánět dosud nepředstavený procesor řady Snapdragon 8xx. To vylučuje Snapdragony 865 a 888, takže jsou možnost stále velmi otevřené. Část analytiků se přiklání k použití Snapdragonu 870, tedy mírně vylepšeného SD865, ale druhá část přísahá na Snapdragon 880 jako odlehčenou variantu nového SD888. Pravdu mohou mít oba tábory, takže si budeme muset jednoduše počkat.

Jinak by se měl model Moto Edge S chlubit třeba 6,7-palcovým FullHD+ displejem s netradiční obnovovací frekvencí 105 Hz. Porce pamětí bude solidní s 8 GB nebo dokonce 12 GB RAM a až 256 GB vnitřní UFS3.1. Za hřích možná bude stát i hlavní fotografické vybavení zahrnující hned trojici senzorů Omivision. Primární 64 Mpx senzor OV64B doplní 16 Mpx ultra-wide OV16A10 a 2 Mpx senzor hloubky pole. Selfie snímač pak bude duální se 16 Mpx + 8 Mpx kamerkami. Vše poběží na Androidu 11 a budeme zvědavi na nastavenou cenu, protože Lenovo v této oblasti stále lehce tápe.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.